dr n.med. Włodzimierz Piwowar

Absolwent II Wydziału Akademii Medycznej, od 1986 roku zatrudniony w Klinice Chirurgii IMID w Warszawie, gdzie uzyskał specjalizację 1-go a następnie 2-go stopnia w zakresie chirurgii dziecięcej. W 1993 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych oceniając zastosowanie płatów skórno mięśniowych w plastykach powłok u noworodków z przepuklinami oponowo-rdzeniowymi.

Staże zagraniczne odbywał min. w Cleveland Clinic Foundation, Ohio USA, Rainbow Hospital For Babies and Children, Case University, Ohio, USA,
Roland Klinik, Bremen, Niemcy, Milwaukee International Heatlh Center, Wisconsin USA, UCLA Dpt of Pediatric Surgery, Los Angeles, California, USA.

Zajmuje się przede wszystkim leczeniem chirurgicznym wad twarzoczaszki, a szczególnie problemami związanymi z leczeniem szczelin i rozszczepów twarzy, chirurgią plastyczną i rekonstrukcyjną w zakresie min.: olbrzymich znamion barwikowych, nowotworów skóry, wad wrodzonych ręki, wad
wrodzonych powiek, nosa i małżowiny usznej, leczenia zniekształceń wrodzonych, blizn pourazowych i jatrogennych.

Obecnie pracuje w WSSD w Olsztynie w Klinice Chirurgii Głowy i Szyi Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest konsultantem w zakresie wad wrodzonych twarzoczaszki i operuje w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego , Instytucie Matki i Dziecka w Klinice Chirurgii Dzieci i Młodzieży, Klinice Chirurgii Dziecięcej i Urologii Szpitala Uniwersyteckigo w Zielonej Górze. Wykładowca min. SWPS-Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie.

TREŚĆ WYSTĄPIENIA:
Wystąpienie dotyczy najczęstrzych powikłań w leczeniu chirurgicznym wad rozszczepowych twarzoczaszki, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości zapobiegania występowaniu tego typu powikłań.

Leave a Comment

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Szczegóły